W sprawie tej domeny prosimy o kontakt telefoniczny: +48602462462 Aktualności | Współpraca loklna JST i NGO

Aktualności

Wykorzystanie turystycznych obiektów noclegowych w 2014 roku

W turystycznych obiektach noclegowych w 2014 r. udzielono 66,6 mln noclegów (o 5,7 proc. więcej niż w 2013 r.), w tym turystom zagranicznym – 13,0 mln (o 4,2 proc. więcej niż w roku poprzednim). W obiektach hotelowych zanotowano wzrost o 8,9 proc., a w pozostałej bazie noclegowej o 2,3 proc. Największy wzrost liczby udzielonych noclegów wystąpił w hostelach – o…

E-Turysta – Polski System Informacji Turystycznej

W kwietniu br. odbyła się publiczna prezentacja założeń projektu „E-Turysta – Polski System Informacji Turystycznej”. Ze strony Polskiej Organizacji Turystycznej prezentacja została poprowadzona przez Panią Wiceprezes – Elżbietę Wąsowicz-Zaborek, Panią Wicedyrektor Departamentu e-Informacji Magdalenę Ragus, Pana Maksymiliana Hałasa – konsultanta firmy NBC Consulting Sp. z o.o., Studium Wykonalności dla projektu.

Misja: umocnienie systemu zarządzania turystyką POT-ROT-LOT

Jak donoszą Aktualności Turystyczne, Polska Organizacja Turystyczna wraz ze swoimi najbliższymi partnerami Regionalnymi Organizacjami Turystycznymi i Lokalnymi Organizacjami Turystycznymi rozpoczyna dwuletni cykl 16 szkoleń i warsztatów. Misją projektu jest umacnianie trójszczeblowego systemu zarządzania turystyką POT-ROT-LOT. Projekt powstał na bazie doświadczeń Departamentu Produktu Turystycznego i Współpracy Regionalnej w ostatnich latach działalności Departamentu.

Uruchomiono serwis szlaków turystycznych Mazowsza

3200 km szlaków pieszych i 1200 km rowerowych na Mazowszu znalazło się w bazie serwisu internetowego Szlaki Mazowsza. Serwis składa się z geoportalu – interaktywnej szczegółowej mapy oraz z bazy miejsc i zdjęć najciekawszych obiektów turystycznych na Mazowszu. Równolegle z serwisem wystartowała także aplikacja mobilna Szlaki Mazowsza. 

Nowe wieści z projektu partnerstwa JST i NGO w sektorze turystyki

Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna w partnerstwie z Województwem Zachodniopomorskim oraz Forum Turystyki Regionów realizuje projekt pn. „Partnerstwo regionalne JST i NGO na rzecz sektora turystyki w województwie zachodniopomorskim”, którego celem jest opracowanie i wdrożenie MODELU współpracy JST i NGO sektora turystyki na Pomorzu Zachodnim.

Leczenie lasem może stać się polską specjalizacją

Państwowe, nieogrodzone, dostępne dla każdego, kto im nie szkodzi – takie są polskie lasy państwowe. To skarb dla gospodarki, nie tylko ze względu na coraz większe zasoby drewna. To skarb także dla biznesu, czasu wolnego, dla ratowania zdrowia ludzi. Jak ten potencjał lasów wykorzystywać – mówili podczas sesji dla dziennikarzy pracownicy regionalnych dyrekcji lasów państwowych w Katowicach i Krakowie. Południe…

Koniec V Kadencji Rady POT

5 lutego br. odbyło się ostatnie spotkanie V kadencji Rady POT. W podsumowującym,  trzyletnią kadencję, posiedzeniu wziął udział Andrzej Biernat Minister Sportu i Turystyki oraz Tomasz Jędrzejczak Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, odpowiedzialny w resorcie za turystykę.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2015

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju rozpoczęło właśnie przygotowania do II edycji ogólnopolskiej akcji promocyjnej pn. „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”. W tym roku odbędzie się ona w dniach 7-10 maja br. Głównym jej trzonem powinni być beneficjenci realizujący projekty w ramach poszczególnych programów finansowanych ze środków Unii Europejskiej.